Tokio Hotel Tukey Fans
Lütfen mesaj yollamak için üye olunuz ya da oturum açınız....

Tokio Hotel Turkey Fans

KapıAnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
-Site Toolbarı eklenmiştir. İndirmek için Tık!! -Mesajlara göre üye sırlamaları Tık!! -Yeni Üyeler için : Site Kuralları!!! -Forum içinde sohbet etmek yasaktır. Sohbet için sizi buraya alalım... Tık!! Ya da lütfen forumun üstünde bulunan sohbet yerini kullanalım...

Paylaş | 

Tokio Hotel GQ Röportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
tomcuu
Admin
Admin

MesajKonu: Tokio Hotel GQ Röportajı   Salı Ocak 26, 2010 2:34 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bill ve Tom Kaulitz. Grup arkadaşlarınız Georg Listing ve Gustav Schäfer olmadan sizinle buluşuyoruz. Onların onurları kırıldı mı?

Tom: Asla. Bize teşekkür ediyorlar.

Grup bölündü mü?

Bill: Kesinlikle hayır. Bu ayrılığın nedeni ortada: onlar bütün fotoğraf çekimleri, röportaj, kırmızı halı gibi şeyleri bize bırakıyorlar. Altı ya da yedi yıl önce sadece küçük şehir gazeteleri bizimle konuşmak istiyorlardı, ama grubu temsil eden hep Tom ve ben olurduk.

İki arkadaşınız hala Magdeburg'ta yaşıyor, ama siz iki yıl önce Hamburg'a taşındınız.

Bill: İlk kayıt aşamaları süresince Gustav ve Georg burda oturdular. Ama onlar yeniden Magdeburg'a taşındılar, gerçekten hızlı bir şekilde. Dürüst olmak gerekirse bunu anlayamıyorum. Ama belki de Tom ve ben özel bir durumuz. Çocukluğumuz fırtınalıydı. Magdeburg'un yanındaki bir köyde okula gitmek berbat hissettiriyordu. Ordan kurtulduğumuz için hoşnutuz.

Ben bu yıllara ait pekçok resimi internette bulabildim. Çocukluğunuzun gizli olmaması utanç verici mi? O resimler oraya nasıl ulaşıyor?

Bill: Çoğu eski sınıf arkadaşlarımız tarafından yayınlandı. Diğerlerini baskıya kendimiz verdik, bebeklik ve çocukluk resimlerimizin yanısıra Devilish'teyken çektiğimiz tatil resimlerimizi de.

Bir fotoğraf albümüne hiç ihtiyacınız yok ,anılarınız için google yeterli.

Bill:Son günlerde daha çok fotoğraf çekmeye karar verdik. Çok güzel şehirlere seyehat ediyoruz, çok fazla şey görüyoruz, çekilmesi gereken çok şey var. Sonra anladık, yapmamıza gerek yok! Daima yanımızda bir kameraman oluyor. Özel resimler çekmeyi bıraktık.

Tokio Hotel bir MTV ödülüyle dünyanın diğer tarafında , Avrupa'da konserler ve Amerika'da listedeki konumlarıyla. Bu sizin tüm hayatınızı gizli yaşamanızı gerekli kılıyor mu?

Bill: Tom ve benim kararlar vermemiz gerekiyordu, evet. Bütün negatif yönleri kapsayan ama bununla yaşamayı öğrendik. Bu sadece insanlar işe ailenizi, ebeveynlerinizi ve arkadaşlarınızı karıştırınca kötü hale geliyor. Biz onları insanların meraklı gözlerinden korumak için her şeyi yapıyoruz. Ama Kaulitz adını taşıyan kişilerin hayatlarını normal bir şekilde sürdürmeleri şu günlerde zor.

Bir yıldız olmak, normal bir hayatı feda ettiysen tam olarak bu kararı ne zaman aldınız?

Bill: 15 yaşındayken. Bu ilk single'ımız "Durch den Monsun" sırasında oldu. İlk singleımız rafın üstünde dururken bu inanılmaz bir şeydi. Daha sonra da haber başlıkları...

Tom: ...ve dolu bir programımız oldu, anında!

Bill: O zaman magazinde ilk söylentiler çıktı. Ve şarkımız radyoda çaldığında, istekler arttığında kendimize sorduk, burda ne oluyor? Biz ne yapıyoruz? Örneğin, bir yerde bardağımı bıraktım, sen ertesi gün onu satın alabiliyordun. Ama deneyimler çoğunlukla eğitimle ilgiliydi. Erken başladık ve aynı şekilde öğrenmeye de. Tokio Hotel bir meslek değil, bizim hayatımız. Bunun dışında aileden daha önemli değil. Bu bir senedir yeni albümümüzü çıkardık ve basım süresince de planlarımızı yaptık.

Tom: Dönüş yok. Günün sonu yok.

Hiç şüphe duydun mu?

Bill: Tabi ki kendime sordum , aynı şeyleri yeniden yapar mıyım? Eski okul arkadaşlarımızı görebiliyoruz. Onlar üniversiteye gidiyor veya işlerini yapıyorlar. Bizim bilmediğimiz şeyler. Buna ihtiyacımın olduğunun farkına varınca yüksek puanlar almaya başladım, başarıyla yaşayamam, ama onsuz da.

Ama müzik çoğu zaman aile içinde de oluyor. Üvey babanız grupta çalıyor. Onun rock n roll'la ilgilendiği doğru mu?

Bill: O hiç bizimle bunun için konuşmadı. O sadece müzik yapıyor ve evde enstrümanlar var. Bir keresinde üvey babamız Tom'un gitarıyla oynadığını fark etti, ona basit şeyler gösterdi. Ama bu bir okul gibi değildi. Kimsenin bize bir şeyler öğretmesine izin vermiyoruz. Otoriteyle ilgili Tom ve benim ciddi problemimiz var.

Bunun nedeni erken taşınmanız mıydı?

Bill: Söylediğim gibi, küçük bir şehirde zor yaşıyorduk. Ve stüdyomuz Hamburg'ta.

Tom: İlk önce, sık sık eve gittik. Ama son beş yıldır burda yaşıyoruz. Bir stüdyo apartmanını paylaşıyoruz-Beş köpekle. Daha farklı şekilde hayal edemiyoruz. Onlardan birinin gittiğini düşünemiyorum.

Bu yabancılar için söyleniyor. Tabi ki erkek kardeşler birlikteler ama onlar hiç kavga ediyorlar ve her şeyi paylaşıyorlar mı?

-sözünü kesiyor- Bill: Dur! Erkek kardeşler olarak hayal edemiyorum.Bizim tek yumurta ikimiz olduğumuzu unutamazsın. Bu özel, farklı bir şey.

Tom: Bazen düşünüyorum da, Bill'siz bir saat geçirmem gerekseydi ne olurdu. Apartmanda kendimiz zaman geçirmemiz için yeteri kadar oda var. ve biz tüm günümüzü oturma odasında birlikte geçiriyoruz, zamanımız olursa. Sadece uyumak için farklı odalara gidiyoruz.

Siz vejeteryansınız. Buna karar verdiniz değil mi?
Tom&Bill: Evet! (Gülüşmeler.)

Tom: Bu farklı bir şekilde olmuyor. Yiyecek olarak sadece et olsaydı dayanılmaz olabilirdi.

Bill: Bu karar sadece hayvanlar için. Daha önceden eti hep sevdim! Gerçekte hamburgersiz yaşıyorum. Ama iyi ki ,iyi alternatifler var.

Tom: Kilo kompleksinde olduğumuzu düşünme sakın! Hala tüm gün boyunca pizza, sosis, etsiz hamburger yiyoruz. Bu hala sağlıksız ve lezzetli. Sadece eti özlüyoruz.

Bu kadar durgunluk yeter. Hiç birbirinizden nefret ettiniz mi?

Bill: Evet, geçici olarak. 13 yaşındayken bir seneliğine savaşta gibiydik. Ergenliğe girmiştik ve sınırlarımızı test ediyorduk. Ve o zaman ayrı arkadaşlarımız oldu, ve diğerimiz çoğu zamanını kız arkadaşıyla geçirdi. Bu süre içinde biraz büyüdük.

Tom: Şimdi arkadaşlarımız aynı.

Müzik sizi geçmişe götürüyor mu?

Bill: Bizim bu projemiz sabit kaldı. Daima gruba ciddiyetle bakıyoruz. Georg ve Gustav biraz farklıydılar, başlangıçta onlar müziği hobi olarak görüyorlardı. Georg bazen provaları kaçırıyordu. Tom ve ben daha ciddive kararlıydık. Ve bizim Gençlik Merkezi'nde sadece on kişi önünde çaldığımızı unutmamalısın.

Tom: O bugünkü gibiydi. Bu gerçekten bizim için yük gibi geliyordu. Çünkü biz her şeyi kontrol etmek istiyoruz. Bu nedenle ne kadar karmaşık oldukları önemli değil. Kararlar yıllar aldı çünkü herkes bir şeyler söylemek istiyordu.

Bill: Biz gerçekten zor memnun oluyoruz. Rahat olmaya çalıştım, son zamanlarda. Ama izin vermek ve bir şeyler güçlü ellere bırakmak bu konu gruba gelince benim için zor oluyor.

Zayıf noktanız nedir?

Bill: Sahnenin dışına geldiğimizde bir şeyler kötü gittiği zaman sessiz oluyoruz. Kimse konuşmuyor.

Beklenmeyen problemler oluyor mu? Organizasyonun kapağında yanlış renk olması veya başka şeyler?

Tom: (Derin nefes alıyor) Bu bir felaket olurdu. Öfkelenirdim.

Bill: Eğer bir şeyler olduğu gibi gitmediyse bir sene uyuyamam. Ama bir şeyler hatırlıyorum Humanoiddeki şarkılarımızdan biri dinlenmeye açık hale geldiğinde, yasadışı şekilde, albüm üç ay önce bitmişti. İçine bu kadar enerji ve zaman katarak yaptığımız bir şeyi birinin çaldığına inanamamıştım.

Grup projesi kardeşler arasındaki sevgiyi tehlikeye atmıyor mu?

Tom: Bunu bu şekilde görebilirsin. Teorik olarak. İkimiz de olumsuz bir şeye odak olmakta problem yaşıyoruz.Eğer kötü bir mesaj varsa yaşadığımız 20 güzel yılı unutuyoruz. Kötü haberler seni geliştiriyor. Sadece olumlu şeylerden ilerliyorsun.

Bill: Bu tipik ikiz özelliği. Mutlu olduğumda tomun kafasında 10000 şey oluyor. Koltukta diğerimizin yanına oturduğumuzda rahat oluyoruz. Yılda bir kez oluyor.

Tom:Gerçekte bunun son beş yılda gerçekleştiğini düşünmüyorum.

Tokio Hotel şarkıları daima karanlık ciddi ve samimi. Dünyada nasıl iki koca kafalı çocukla aynı müzikal stilde hemfikir olabildiniz?

Bill: Güzel soru. Özel hayatımızda sadece müzikle ilgili kavga ettik. O sadece hiphop dinliyor ve ben her tür dinliyorum. Biz birbirimizle bir konuda nasıl birleştiğimizi anlayamıyoruz.

Tom: Başladığımızda bu gerçekten kolaydı. Seçeneğimiz yoktu! Hiç oturmadık ve konuştuk. Biz sınırlıydık. Neye gücümüz varsa onu yaptık. Stilimizi bugünkü haline getirmemiz ilginç. Bu çalışmaktan geçiyor.

Bugün biri sizi gördüğünde *büyüleyici, uzaylı Bill gibi ve bambaşka bir tarzda Tom hiçkimse sizin ikiz olduğunuza inanıyor mu? Bu tarzları seçmenizde etkili olan şey ne?

Bill: Bunu açıklamak zor. Biz sadece diğerlerinin gölgesinin dışında olmak istedik. Bu can sıkıcı, sıradan ikiz özelliğinin dışında olmayı. Bunu hayal et. Okulda hep böyleydi: ikizler burda, ikizler orda... Başka açıdan, başka kişilik özelliklerini keşfeymenin doğal olduğunu düşünüyorum.

Tom: Bunu şöyle düşünüyorum, Biz ikiye ayrılmışız. Her birimiz kendi grubunu kendi alanında uzmanlaşmak istediği şeyi seçmiş. Bill biraz daha yaratıcı, ben daha işsel taraftayım. Eğer bunu eklersen, biz bir kişi, bir insan oluyoruz. Sadece çok yönlü olanından.

Bu tüm yıllar boyunca rakip olduğunuzu mu ifade ediyor?

Bill: Biz hiç hangimizin favori çocuk ve hangimizin yüz karası olduğunu düşünmedik. Biz hep bir takımdık. Dediğim gibi, 15 yaşındayken taşındık, kendi paramızı kazandık. Çocukça saçmalıklara vaktimiz yoktu. Bu çok erken oldu. Tek yumurta ikizleri hızlı büyürler, çünkü her şeyi paylaşırlar. Bu tipik bir ikiz özelliği. Ben Tom ve benim hayatımın gereğinden hızlı olduğunu düşünüyorum.

Dört kulakla tek bir insan gibi.
Tom&Bill: Aynen öyle!

Tom: Bir çocuk her şeyi bir kere yaşar. Biz her şeyimizi birbirimizle paylaşırız.

Bill: Annemiz bir keresinde odamızın ışığını söndürdüğünde bizimle konuştu, bizi her şeyi söylememiz ve tartışmamız için uyardı.

Annenize "Büyüdüğümüzde Cadillac alacağız!" dediniz mi!

Bill: Tam olarak değil, ama biz hep kendi paramızla özgür olmak isterdik. Sorumluluk sahibi olmak bizim için endişe verici bir şey değildi. 15 yaşımda buzdolabımı kendim doldurabileceğimi bildiğimde daha iyi hissettim.

Hiç başka bir kız veya erkek kardeş istediniz mi?
Bill: Hayır, gerçekten hayır.

Tom: Yeni bir bebek gerçekten zor olurdu. Bizim daima güçlü bir bağımız vardı yabancılar asla bu bağın içinde olamazdı.

Ünlü olduğunuzda ne yaptınız? İkiz arkadaşlar olarak kalabildiniz mi?

Tom: Ben böyle düşünüyorum! Belki bu farklı şekillerde oldu. Biz müzisyen olduğumuzda diğerleri üniversiteye gidiyorlardı. Ama önemli olan birimizin gerçekten başarılı olması. Bill beni menajeri yapmalı. Veya ben endüstriyel dizayn yapmalıyım, onu kiralayabilirdim.

duyqu*
Acemi
Acemi

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Perş. Ocak 28, 2010 3:51 pm

çok uzunmuş Very Happy sağol
Kullanıcı profilini gör
thqoliq sheqer
Acemi
Acemi

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Perş. Ocak 28, 2010 7:29 pm

Röportaj güzelmiş =)
Evet biraz uzun bi röportaj ama kısa olmasıda beklenemezdi bence Very Happy
Sağol bebetom paylaşım için <3
Kullanıcı profilini gör
tomcuu
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Cuma Ocak 29, 2010 10:53 am

sağolun canlarım Very Happy uzun evet

Ashley_Cansu_Tom
Acemi
Acemi

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Cuma Ocak 29, 2010 11:31 am

baya uzun haaa
Sağol cnmm
Kullanıcı profilini gör
Bill_Buse
Acemi
Acemi

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Cuma Ocak 29, 2010 2:11 pm

Güzelmis..! ama qercektn cok uzun. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kullanıcı profilini gör
bill_jeffkolik
Acemi
Acemi

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   Cuma Ocak 29, 2010 2:23 pm

sağol canım bende katılıyorum baya uzunmuş ama okudum Very Happy
komikler:D
Kullanıcı profilini gör
tomcuu
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Tokio Hotel GQ Röportajı   C.tesi Ocak 30, 2010 5:50 pm